Derneğimiz 11.04.2016 tarihinde ülkemizde faaliyete geçecek

74.

YIL

 

TÜRKİYE MUHASEBE UZMANLARI DERNEĞİ

EXPERT ACCOUNTANTS’ ASSOCIATION OF TURKEY

        

 

 

İstanbul,12.04.2016

 

 

 

DUYURU

Değerli Meslektaşlarımız;

Derneğimiz 11.04.2016 tarihinde ülkemizde faaliyete geçecek ACCA (Association of Certified Chartered Accountants) açılış kokteyline Sayın Dr.Masum TÜRKER ve Başkan Yardımcısı Arif AYTULUN ile katılmışlardır.

TÜRMOB tarafından ACCA ile yapılan görüşmeler ile yakın zamanda üyelerine yeni imkanlar getiren bir anlaşma çerçevesi derneğimiz tarafından da yakından takip edilip, sonuçları sizlere iletilecektir.

 Saygılarımızla.

 

     

     Arif AYTULUN                        Sabri TÜMER

     Başkan Yrd                              TMUD Başkanı

 

 

ACCA hakkında kısa not: ACCA Chartered Accountant belgesi ve DipIFR (Diploma in International Financial Reporting), dünyanın en büyük muhasebe kuruluşlarından birisi olan ACCA (Association of Certified Chartered Accountants) tarafından verilen ve tüm dünyada tanınırlığı olan uluslararası nitelikte ileri seviye bir sertifikasyondur. 
Mali işler, denetim ve finansal yönetim alanında çalışan, ACCA belgesi sınavlarına hazırlanan profesyonellerin finansal reporlama alanındaki bilgi birikimlerini geliştirmeye yönelik bir programdır. Bu program, UFRS alanında temel kavramların ve bu temel kavramların altında yatan finansal muhasebe prensiplerin anlaşılması ve uluslararası kapsamda uygulamaların öğrenilmesini hedefler.

Açıklamalarımız 3.kişilere konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. Derneğimiz, işbu doküman ve yorumların içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk üstlenmez. 3.kişiler her hangi bir hak talebinde bulunamaz.